Krypto měna, která má velkou budoucnostLitecoin je bezesporu jednou z nejvyhledávanějších krypto měn vůbec. Hned po bitcoinu se těší velkého úspěchu, který je způsoben zejména jeho stabilitou a neustálým pozvolným růstem. Jestliže chcete investovat, ale nevíte, do jaké měny, určitě popřemýšlejte právě nad touto. Dle odborníků má obrovský potenciál.
kryptoměna ELBC
 

Decentralizace je obrovskou výhodou

Pojďme si srovnat krypto měny s klasickými penězi. Když posíláte peníze z účtu na účet, regulují to banky, mezi kterými převod probíhá. Když však budete někomu posílat litecoiny, nebude to regulovat http://denikreferendum.cz/clanek/24923-nemecko-zacina-regulovat-socialni-site-prida-se-evropa naprosto nikdo. Dokonce se o tom ani nikdo nedozví, že jste právě vy posílali dané konkrétní osobě peníze. A to je ten zásadní rozdíl – anonymita a decentralizace. Ve světě litecoinu se nevyskytuje žádný střed, žádné řídící centrum, které by rozhodovalo o transakcích a cokoliv komukoliv diktovalo. Systém je decentralizovaný, nikdo tedy nemá žádné informace o jednotlivých uživatelích a nemůže k nim přiřadit jednotlivé platby. Je to zkrátka zcela anonymní, a z toho důvodu i tolik bezpečné.
litecoiny mince
 

Těžba je tou nejjednodušší možností

Jestliže vás tato zajímavá měna také zaujala, tak vaší další otázkou pravděpodobně je, jak ji můžete získat, jakým způsobem ji můžete zařadit do svého rozmanitého portfolia. Litecoiny můžete získat dvěma možnými způsoby:
 

  • Nákup na burze – můžete se jednoduše zaregistrovat na burzu a zde směnit fiat za coiny v libovolné výši. S těmi pak můžete dále obchodovat nebo si je uložit do své elektronické peněženky a čekat, než dojde k prudkému nárůstu hodnoty.
  • Těžba – jestliže byste byli v oblasti krypto měn aktivnější, tak je těžba litecoinutím nejlepším rozhodnutím. Pořiďte si speciální hardware v podobě výpočetních jednotek a minerů. Jakmile vše zapojíte a zprovozníte, tak vaše starosti končí, poněvadž proces je zautomatizovaný a funguje i bez vašeho dozoru. Vytěžené mince budou také přistávat do vaší peněženky a dennodenně se tam rozmnožovat.